czwartek, 14 lutego 2013

Smartfony do 1000 zł 2012

Tysiąc złotych to już całkiem poważna cena za którą można zgarnąć nowego lub częściej używanego smartfona z roku 2012.
Duży ekran, mocny procesor, dużo RAM'u, i wiele innych bajerów zapewnić nam mogą telefony z tej półki cenowej.
Ostatnio pojawiło się bardzo dużo smartfonów których cena oscyluje w granicach 1000 złotych.
To dobra wiadomość dla tych którzy szukają telefonu w tej cenie bo będą mieli spory wybór słuchawek.
Sony  niedawny debiutant jako producent smartfonów ( bez Ericssona ) zasypuje rynek świetnymi telefonami  na które na pewno trzeba zwrócić uwagę.
Jego dotychczasowy flagowiec niedawno zastąpiony nowym modelem którego od niedawna można dostać w tej cenie to Xperia S. Wyposażony w 4,3-calowy wyświetlacz Reality Display z Mobile BRAVIA Engine, układ grafizny Adreno 220 oraz inną masę przydatnych bajerów jest kandydatem do Top 3 w tym zestawieniu.
Innym smartfonem który już od ponad roku jest w czołówce najlepszych smartfonów to Galaxy S2 od Samsunga który posiada niestety niższą rozdzielczość ekranu niż HD Ready w Xperi S co nie czyni go wcale  gorszym. Posiada on bowiem znakomity czterordzeniowy układ graficzny Mali-400 ten sam który został zastosowany u jego następcy. Galaxy S2 to ten sam telefon co Note z tą różnicą że Note ma większy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości. Oczywiście są jeszcze inne świetne smartfony które można dostać w tej cenie.
Najbardziej godne polecenia to :
-wyżej wymienione Samsung Galaxy S2 i Sony Xperia S
-HTC Sensation
-HTC 8S
-Samsung Galaxy S Advance
-Samsung Galaxy Nexus
-Apple Iphone 4
-Samsung Galaxy Note
-Sony Xperia P

Nie będę polecał więcej telefonów żeby było więcej smartfonów.
Te które wymieniłem są po prostu najbardziej opłacalne w kategorii do 1000 złotych ze szczególnym wskazaniem na Galaxy S2 i Note które w tej cenie można znaleźć jak na razie tylko używane w bardzo dobrym stanie.