wtorek, 12 lutego 2013

Recenzja - Laptop Acer Aspire V3-571G

Acer Aspire V3-571G to to tani sprzęt stworzony do domu i gier. Jest on wydajny i tani.
Jego specyfikacja stoi na wysokim poziomie, laptop udźwignie nawet nowsze gry na średnich/wysokich detalach.


Zalety

Pod względem wyglądu laptop prezentuje się dobrze jedyne do czego można się przyczepić to wszechobecne błyszczące i palcujące się plastiki, obudowa lekko ugina się w okolicy touchpada.
Matryca o rozdzielczości 1366x768 pixeli i 15,6 cala to standard w laptopach ze średniej półki cenowej.
Omawiany model wyposażony  został w procesor Intel Core  i5 3210m o takowaniu 2.5 GHz z funkcją Turbo Boost 3.1 GHz, 4 GB pamięci RAM DDR3, kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 640m z 1 GB DDR5 VRAM oraz dysk twardy o pojemności 750 GB. Taka specyfikacja daje nam duże możliwości.

Zastosowano też świetne (zaryzykuje to stwierdzenie ) głośniki Dolby Home Theater które zapewniają świetny dźwięk w grach czy filmach. Są one głośne, bardzo czysto grają, jedyne czego im brakuje to odrobinę więcej basu.

W laptopie są wszystkie niezbędne złącza. Są trzy porty USB z czego jedno w standardzie 3.0, złącze VGA i HDMI które przydaje się gdy chcemy oglądać filmy na większym ekranie

Na pochwałę z całą pewnością zasługuje też bateria która bez ładowania potrafi wytrzymać 4 godziny surfowania po internecie. Przy graniu lub oglądaniu filmów wytrzymuje około 2,5-3,5 godzin. Jest są to najgorsze wyniki biorąc pod uwagę wielkość ekranu, procesor i mocną kartę graficzną zastosowaną w tym modelu.

Świetnie sprawuje się również klawiatura wyspowa na której pisanie to przyjemność.

Największą zaletą jest jednak cena. Gdyż tego laptopa można kupić już za 2600 złotych.

Wady

Dużą wadą jest przede wszystkim słabe rozmieszczenie złącz. Nierzadko przy odłączaniu laptopa od ładowarki zdarzyło mi się go wyłączyć gdyż przycisk włączania znajduje się około 0,5 cm od złącza zasilania. Słabo jest też z chłodzeniem, przy dłuższym graniu laptop mocno się nagrzewa ( najmocniej na touchpadzie ), lecz nie są to krytyczne temperatury.

Podsumowanie wad i zalet 

Zalety:
- niska cena
- dobra specyfikacja
-świetne głośniki
-dobra bateria

Wady:
-grzeje się
-słabe rozmieszczenie złącz
-słaba jakość wykonania

Podsumowanie
Generalne rzecz biorąc Acer Aspire V3-571G to przyzwoity sprzęt, w bardzo przystępnej ( patrząc na specyfikacje ) cenie.
Ocena - 8/10

Laptop został zakupiony w sierpniu 2012 za 2699 zł w salonie Komputronik Rybnik.
Jest wykorzystywany głównie do oglądania filmów, grania i pisania. Sprawdza się świetnie w swojej dotychczasowej roli.
Polecam jako niedrogi notebook do domu.