czwartek, 14 lutego 2013

Przełom - Klawiatura wyłaniająca się z ekranu dotykowego

Żyjemy otoczeni tabletami i smartfonami z ekranami dotykowymi.
Jednak pisanie na płaskim ekranie nie dla wszystkich jest wygodne, niektórzy ludzie uważają że nic nie zastąpi tradycyjnej klawiatury z telefonów komórkowych. Wkrótce może się to zmienić a to za sprawą
firmy Tactus Technology która opracowała klawiaturę wyłaniającą się z ekranu dotykowego gdy chcemy coś napisać ( naciskając na pole wiadomości lub notatkę tekstową ). Gdy skończymy pisać wypustki znikną z ekranu.
Ekran dotykowy nad którym pracuje firma Tactus Technology wyposażony jest w wbudowane kanały napełnione nietoksycznym płynem. Poprzez zwiększenie ciśnienia płyn wydostaje się na powierzchnie ekranu   dotykowego tworzącprzyiski. Ciśnienie może być regulowane, a więc przyciski mogą mieć żelową konsystencje lub bardzo twardą jak fizyczne przyciski.
Na razie projekt nowego wyświetlacza jest jedynie prototypem i wymaga jeszcze wielu testów.
Nie jest jeszcze możliwe obrócenia urządzenia do pozycji poziomej.

Firma planuje więc stworzenie klawiatury która automatycznie dostosuje się do przycisków z jakich korzysta  dana aplikacja i w jakiej pozycji znajduje się urządzenie. Projekt jest ciągle udoskonalany i ma zostać
wprowadzony na rynek pod koniec roku 2013 lub na początku 2014.

Ta technologia może całkowicie odmienić oblicze ekranów dotykowych. Jak na razie pozostaje nam czekać na finalny efekt prac firmy Tactus Technology.